O placówce

Nasz Żłobek Raj Maluszka mieści się w Poznaniu przy ulicy Warszawskiej z bardzo dogodnym dojazdem samochodem lub transportem miejskim (miejsca parkingowe, bezpośredni wjazd z ul. Warszawskiej w ul. Koralową).

Jest to dom wolno stojący dostosowany do funkcji żłobka:

  • z wydzielonym bezpiecznym placem zabaw, ogrodzonym, pokrytym specjalną nawierzchnią przeciwupadkową, wyposażonym w zabawki ogrodowe dostosowane dla najmniejszych dzieci.
  • pokoje kolorowe, jasne, przestronne (bawialnie, sypialnie)
  • bardzo duża  łazienka przystosowana dla najmniejszych dzieci (malutkie umywalki, ubikacje, miejsce na  nocnikowanie, stanowisko do dezynfekcji nocników, stanowisko do kąpieli dzieci, przewijak).

Zarówno pomieszczenia, wyposażenie oraz zabawki spełniają normy bezpieczeństwa, higieny, przeciwpożarowe, posiadają niezbędne atesty (np. podłogi antypoślizgowe, meble przytwierdzane do ścian, farby posiadające rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego).

Wyposażenie jest łatwe do utrzymania w czystości i dezynfekcji (dodatkowo lampa bakteriobójcza, odkurzacz antyalergiczny, nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza ,a do przygotowywania posiłków i napojów specjalna woda filtrowana i mineralizowana).

Kładziemy duży nacisk na higienę wszystkiego co otacza wasze dziecko. Zdajemy sobie sprawę, że maluszki w tym wieku są najbardziej narażone na wszelkie bakterie i wirusy oraz choroby wieku dziecięcego. Posiadamy także salę konferencyjno-socjalną, w której odbywają się systematycznie zebrania z Rodzicami, spotkania ze specjalistami.

Posiadamy wiele zabawek ruchowych, edukacyjnych i sensorycznych, instrumenty muzyczne, sprzęt gimnastyczny, książki, płyty z bajkami i słuchowiskami, chustę klanza, piłki, gry planszowe, karty edukacyjne, także w języku angielskim, różnej wielkości klocki, bogaty asortyment akcesoriów plastycznych itd.. 

Na pierwszym spotkaniu z rodzicami oprowadzamy po żłobku i omawiamy wszystkie kwestie związane z przyjęciem dziecka do placówki.

 

Parter 

IPiętro